Aktuální informace ze základny


 

Naše místní skupina slouží od 1.7.2012 na základně v ATC Merkur v Pasohlávkách. Po celou dobu prázdnin zde budeme sloužit 24 hodin denně a naším úkolem je poskytovat technickou a odbornou přednemocniční neodkladnou péči. Můžete se na nás obrátit přímo na služebně nebo na telefonním čísle 736 503 112 nebo 736 504 112. Na této stránce naleznete některé střípky z našich zásahů.

      

Střípky z výjezdů:

  • 1.7.2012 - plavidlo bez manévrovacích schopností v bouřce - Dne 1.7.2012 ve večerních hodinách jsme po uvážení zahájili preventivní sledování vodní hladiny I. NM. nádrže kvůli nepříznivé hydrometeorlogické situaci. Naši záchranáři identifikovali na vodní hladině malé plavidlo bez strojního pohonu, které pozbylo manévrovacích schopností. Záchranáři vyjeli zásahovým plavidlem, zajistili plavidlo a provedli evakuaci osob na břeh ve spolupráci s PS Mikulov HZS JmK.
  • 27.7.2012 - dopravní nehoda - Dne 27.7.2012 v 15:21 vyjížděli naši záchranáři na výzvu Policie ČR k dopravní nehodě v areálu ATC Merkur, při které došlo ke zranění mladé řidičky. Mladá žena byla vyšetřena naším lékařem a po ošetření byla předána posádce ZZS JmK, která pacientku transportovala do Brněnského zdravotnického zařízení k dalšímu došetření.
  • 28.7.2012 - zásah - Dne 28.7.2012 v 17:48 vyjížděli naši záchranáři na výzvu HZS ČR k záchraně tonoucí osoby na I. NM nádrži. Naši záchranáři po přijetí výzvy ihned vyjeli zásahovým plavidlem i vozidlem na místo události. Na pomoc přijela jednotka HZS PS Pohořelice a vrtulník HZS ČR z Brna. Po příjezdu jednotek na místo bylo po důkladné kontrole zjištěno, že tonoucí na naší nádrži není. Tonoucí byl nalezen na III. NM nádrži, kam okamžitě vyrazila pomoc. Tonoucí byl nalezen a vytažen bez závažné zdravotní újmy. Naši záchranáři provedli důkladnou kontrolu I. NM nádrže a vrátili se na základnu.